تهران، میدان تجریش، ابتدای خیابان ولی عصر، بن بست سرشار، ساختمان تجریش، طبقه دوم، واحد شش

تلفن تماس : 22728053-021

هفته ۳۶ حاملگی دوقلویی

هفته ۳۶ حاملگی دوقلویی

وزن دوقلوهای شما تا زمان تولد ممکن است به 3.4 کیلوگرم برسد و قد آنها حدود 51 سانتی متر خواهد بود. البته وزن بین 2.5 کیلوگرم تا 3.8 کیلوگرم طبیعی در نظر گرفته می شود.

حدود نیمی از دوقلو ها، پایان هفته 36 بارداری متولد می شوند که برای دوقلویی طبیعی در نظر گرفته می شود. همه اعضای بدن آنها کامل شده است، اگرچه ریه ها آخرین عضوی هستند که کامل می شوند. یکی از دوقلو ها معمولا به سمت حفره لگن حرکت می کند.
بیشتر مو های کرکی که از هفته 26 بدنشان را پوشانده بود می ریزد، و بیشتر ماده چرب کرمی رنگی که سطح بدنشان را پوشانده بود هم از بین می روند، و دوقلو های شما آنها را قورت می دهند. و این مواد همراه با سایر مواد ترشحی در روده آنها ذخیره می شود. و اولین مدفوع بعد از تولد او را تشکیل خواهد داد، که مکونیوم نامیده می شود.
مایع آمنیونیک اطراف آنها که ابتدا شفاف بود، حالا کمی کدر می شود. و لایه خارجی پوست آنها ریزش پیدا می کند و پوست جدیدی نمایان می شود. انقباضات بدون درد رحمی (براکستون هیکس) که در یک قلویی در 2 ماه آخر شروع می شد، درحاملگی دوقلویی خیلی زودتر دیده می شود. وفشار حاملگی دوقلویی باعث می شود دهانه رحم زودتر باز شود و مادر آماده زایمان شود.
ناخن ها : ناخن های دست و پای آنها حالا بلند شده است.
پوست : بیشتر مو های کرکی روی پوست بدن آنها و همینطور ماده کرمی چربی که سطح بدنشان را پوشانده بود ریزش پیدا میکند و کودک شما آنها را می بلعد و با اولین مدفوع بعد از زایمان به صورت ماده تیره رنگی به نام مکونیوم دفع می کنند.
رحم : انقباضات رحمی(براکستون هیکس) حالا معمولا به دفعات بیشتری دیده می شود.

هفته ۳۶ حاملگی دوقلویی
میانگین 4 (80%) از 1 رأی
    • Categories: سه ماهه سوم بارداری