تهران، میدان تجریش، ابتدای خیابان ولی عصر، بن بست سرشار، ساختمان تجریش، طبقه دوم، واحد شش

تلفن تماس : 22720777-021

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در عرصه ی جهانی یکی از منحصر بفرد ترین عمل های زیبایی برای بانوان می باشد که توانسته در بهبود روحیه و بالارفتن میزان رضایتمندی جنسی بانوان تاثیرات چشمگیر و مفیدی را بوجود آورد. در لابیاپلاستی پزشک جراح سایز و نمای ظاهری لب های بیرونی و داخلی واژن را اصلاح کرده و زیباتر می کند.

اگرچه لابیاپلاستی جراحی زیبایی به حساب می آید اما برای برخی افراد که در رابطه جنسی و یا زمان ورزش دچار درد و ناراحتی می شوند، یک جراحی الزامی می باشد. فرم لابیا ها در بانوان با یکدیگر تفاوت می کند اما بطور کلی ظاهر ایده آل برای واژن حالت زمانی است که لب های داخلی از لبه های خارجی بزرگ تر و بیرون تر نباشند.

فیلم آشنایی با لابیاپلاستی

 


لابیای ماژور و مینور دو نوع از لب های اطراف واژن هستند که بافت اضافه و یا ظاهر نامتوازن هرکدام میتواند برای بانوان آزاردهنده باشد. لابیای مینور همان لب داخلی واژن است که در میان لب های ماژور قرار گرفته اند و لابیای ماژور مسئولیت حفاظت از بافت های داخلی واژن، ورودی واژن و لابیای مینور را بر عهده دارد.

دگر گونی ظاهر لابیا ها از کودکی تا بزرگسالی میتواند تحت عواملی مختلفی چون ژنتیک، زایمان، اختلال های هورمونی و بالا رفتن سن رخ بدهد. عمل لابیاپلاستی در رده ی جراحی های ایمن و با ریسک پایین قرار میگیرد که طی جراحی نیازی به بستری شدن نیست و دوران نقاهت بعد از آن نیز خیلی کوتاه است. شخص پس از لابیاپلاستی به سرعت قادر است به مشغله های روزانه خود به راحتی رسیدگی کرده و بدون نگرانی روابط زناشویی خود را مجددا آغاز نماید.

تاثیره شگفت انگیزه لابیاپلاستی در بهبود اعتماد بنفس اشخاص و کیفیت روابط زناشویی زوجین در کنار عوارض جانبی بسیار کم پس از جراحی همگی دلایلی هستند که به خوبی افزایش روز افزون استقبال بانوان از این جراحی را توجیه می کنند.

لابیاپلاستی چه مزایایی به همراه دارد؟

عمل تنگی واژن

 • ظاهر زیبا و متقارن واژن

ظاهر نامتقارن و آشفته واژن میتواند بر اعتماد بنفس بانوان تاثیر مخربی بجای بگذارد

 • جلوگیری از درد در برقراری رابطه ی جنسی و تحریک بیشتر

اغلب بانوانی که در اندام های تناسلی خود لابیاهای بزرگ و یا آویزان دارند به هنگام رابطه ی جنسی دچار درد می شوند و از طرفی بافت اضافی لابیا ها میزان تحریک کلیتوریس در روابط زناشویی را محدود میکند

 • عدم نیاز به بستری شدن

لابیاپلاستی یک جراحی سریع وسرپایی بوده و عملا  لزومی مبنی بر بستری شدن برای شخص وجود ندارد.

 • افزایش رضایت از روابط جنسی

لابیاپلاستی در کنار زیبایی ظاهر واژن، کاهش درد حین رابطه و کمک به روحیه بانوان منجر به افزایش رضایت زوجین از روابط زناشویی می شود

 • سهولت در بهداشت و ورزش کردن

وجود لابیا های بزرگ در زمان رعایت بهداشت فردی، انجام حرکتهای ورزشی و استفاده از لباس های تنگ برای بانوان هم آزاردهنده می باشد و هم میتواند سبب تحریک مزمن واژن گردد.

 

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

 

لابیاپلاستی - دکتر سربازی

شرایط بیمار در انتخاب سبک اجرای جراحی به وسیله ی پزشک عامل تعیین کننده ای می باشد که نمیتوان آن را نادیده گرفت اما رایج ترین تکنیک های لابیا پلاستی تکنیک trim و دیگری تکنیک wedge می باشد.

1. لابیاپلاستی به روش trim

در این روش جراح بافت های اضافی و آویزان لب ها را از وسط با ایجاد یک خط عمودی برش می زند و لبه های مینور را کلامپ می کند. این جراحی در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

2. لابیاپلاستی به روش wedge

در این سبک جراح برشی v شکل در وسط هر لابیای مینور بوجود می آورد و بافت بیشتری نبست به سبک قبلی برمیدارد. این سبک مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

3. لابیاپلاستی با لیزر

 

در این روش برش ها بوسیله ی لیزر ایجاد می گردند، بنابراین بطور هم زمان خونگیری هم انجام می شود. در مواردی نیز بسته به تشخیص پزشک و سایز لابیا ها ، نیاز به بخیه زدن نمی باشد.

آیا لابیاپلاستی خطرناک است و درد دارد؟

عمل های جراحی به دوسته ی پر خطر و کم خطر دسته بندی می شوند و از آنجایی که این جراحی در گروه کم خطر و ایمن قرار دارد نگران مسائلی چون خون ریزی شدید و درد عمل نباشید چرا که دکتر فرشته سربازی با بهترین مواد بی حسی به دقت روند اجرای جراحی را کنترل می کنند.

آیا لابیاپلاستی را میتوان با زایمان انجام داد؟

لابیاپلاستی مغایرتی با زایمان مادر نداشته و تاثیر مخربی بر جنین و رحم نیز نمیگذارد اما از آنجایی که در این هنگام بدن بانوان بسیار حساس و متورم می باشد و ممکن است خون ریزی زیاد موجب هماتوم شود، دکتر فرشته سربازی توصیه می کنند جراحی زیبایی واژن را در وقت دیگری واگذار کنید.

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟

مطمئنا هر جراحی عوارضی در پی دارد اما عوارض لابیاپلاستی به همان دلیل کم خطر بودن که بالاتر ذکر کردیم محدود به تورم و التهاب در محل جراحی می شود که به کمک دارو ها و مراقبت های بعد از عمل به سرعت بهبود می یابند. با این حال چنانچه مواردی چون ترشح زرد یا سبز از ناحیه عمل، خون ریزی و یا بوی بد مشاهده نمودید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

آیا لابیاپلاستی سبب کاهش میل جنسی میگردد؟

در پاسخ باید گفت تمرکز رشته های عصبی واژن در بانوان یکی در نقطه ی جی بوده و دیگری متمرکز بر ناحیه ی کلیتوریس است که تحریک آن محدود به ارگاسم از بیرون بخش تناسلی میگردد. لذا جراحی لابیاپلاستی نه تنها میل جنسی را کاهش نمیدهد بلکه با حذف بافت های بیخود و اضافی که مانع تحریک بیشتر کلیتوریس می شوند نیز رضایت جنسی را در بانوان بالا میبرد.

پس از لابیاپلاستی چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

اگر چه این جراحی از انوع سبک و کم ریسک به شمار می رود اما همچنان نیاز است تا مدتی که پزشک متخصص شما تعیین می کند مراقبت های بعد از عمل را انجام دهید. از جمله ی این مراقبت ها میتوان موارد زیر را نام برد :

 • در یک الی سه روز اول درد به همراه تورم در محل برش ها عادی است و بوسیله ی مسکن ها تخفیف می یابد.
 • برای کاستن از میزان تورم میتوانید از کمپرس سرد استفاده نمایید و از پوشیدن لباس های تنگ و جذب خودداری نمایید.
 • پس از طی 48 ساعت مجاز می باشید دوش سرپایی بگیرید و حتما از حمام طولانی مدت یا نشستن در وان خودداری کنید.
 • برای انجام فعالیت های زناشویی حداقل 4 هفته صبر کنید و سپس اقدام نمایید.
 • از فعالیت سنگین و ورزش تا 4 هفته خودداری نمایید
 • به لحاظ تغذیه از مواد غذایی چون گوشت، آناناس و مواد داری ویتامین C بهره ببرید
عمل تنگی واژن

عمل تنگی واژن

عمل تنگی واژن در حقیقت یکی از صدها عمل زیبایی مختلف به شمار می آید، که در آن با تنگ کردن محدوده ی واژن هم سبب افزایش لذت در رابطه ی جنسی و زیبایی ظاهر واژن می گردد و هم بیماری های مرتبط با ریلکسیشن (گشادی) واژن را درمان می کند.

واژن عاملی موثر برای رضایت جنسی است؛ در مواردی برخی از خانم ها عموما در سنین بین 20  تا 50 سالگی از وضعیت واژنشان راضی نیستند و یا در حین مقاربت، هم خودشان و هم همسرشان از لذت کافی بهره مند نمی شوند که این امر جدای از علل ارتباطی و روانی می تواند به دلیل ریلکس بودن (گشادی) واژن باشد(در اثر زایمان طبیعی یا داشتن رابطه زیاد و بالا رفتن سن)، در این موارد برای ایجاد احساس رضایت در افراد و همینطور بهبود اعتماد به نفس فرد در اثر داشتن حس زیبایی، عمل تنگی واژن می تواند راهگشا باشد.

در مواردی ممکن است ریلکس بودن عضلات واژن موجب شود حین سرفه، عطسه و یا خندیدن، توانایی کنترل ادرار خود را از دست بدهید که بسیار آزار دهنده است، لذا در این مبحث  باید در نظر داشت عمل تنگی واژن برای کسانی هم که بر اثر گشادی و ریلکس بودن واژن گرفتار عفونت، قارچ های تناسلی و اشکال در کنترل ادرار می شوند جنبه ی درمانی داشته و نباید به آن صرفا به چشم جراحی زیبایی نگاه کرد.

منظور از محدوه ی عمل تنگی واژن دقیقا کجاست؟

واژن - دکتر فرشته سربازی

در حقیقت هنگامی که از گشادی و ریلکس بودن واژن صحبت میکنیم عموما منظور آسیب دیدگی دو بخش متفاوت از ناحیه ی تناسلی می باشد که یکی پاره شدن ناحیه پرینه و دیگری افتادگی و شل شدن بافت های دیواره ی واژن را شامل می گردد. گشادی و ریلکس بودن واژن سبب عوارض و مشکلاتی می گردد که با عمل تنگی واژن می توان آنها را رفع نمود . لازم به توجه است که عمل تنگی واژن روش ها و انواع متفاوتی دارد.

انواع جراحی های تنگی واژن را می شناسید؟

در میان روش های متفاوت عمل تنگی واژن معروف ترین و البته موثر ترین آنها تنگ کردن واژن از طریق جراحی های پرینورافی و واژینو پلاستی است. سایر روش ها تنگ کردن واژن با نخ و یا لیزر هستند . لذا نظر پزشک بر اساس شرایط و وضعیت بدن هر شخصی در نوع عمل تنگی واژن میتواند مختلف و تعیین کننده باشد.

 • عمل تنگی واژن به روش پرینورافی

پرینه همان حد فاصل میان ناحیه تناسلی و مقعد انسان است که نه تنها در لذت جنسی موثر می باشد بلکه عضله های لگن را در بر دارد. می توان گفت تقریبا 90 درصد خانم ها در زایمان طبیعی دچار پارگی بخشی از پرینه می گردند که البته میزان این پارگی یکسان نیست و گاهی خود به خود بهبود میابد. از آنجایی که معمولا بعد از بهبود ناحیه پرینه ممکن است ظاهر ناخوشایند زخم آزار دهنده باشد و از طرفی همراه با شل شدن بافت های واژن نیز باشد. لذا با نظر پزشک به این افراد عمل تنگی واژن به روش پرینورافی یا همان پرینوپلاستی پیشنهاد می گردد.

در عمل فوق بی هوشی موضعی یا عمومی نیاز است چرا که عمق نفوذ این جراحی حدودا دو تا سه سانتی متری واژن را شامل می گردد.  در عمل تنگی واژن به روش پرینورافی پس از آن که بافت های دیواره ی پشت واژن بهم نزدیک می شود با ترمیم بخش بیرونی واژن در واقع سایز دهانه واژن کوچکتر می گردد. دوره نقاهت پرینورافی تقریبا دو تا سه هفته است که پس از آن می توانید به فعالیت های سابقتان ادامه دهید، دوره ی اجتناب از رابطه ی جنسی ش هفته می باشد.

 • عمل تنگی واژن به روش واژینوپلاستی

عمل تنگی واژن به شیوه ی واژینوپلاستی برای ترمیم بافت های داخل کانال واژن اجرا می شود و میتواند گشادی و ریلکس بودن واژن را بر اثر عواملی چون زایمان طبیعی، تعدد روابط جنسی،  بالا رفتن سن و کاهش میزان کلاژن ها برطرف کند. جراحی واژینوپلاستی با برداشتن بافت های افتاده و اضافی کانال واژن موجب ترمیم کلی دیواره های واژن و تنگ تر شدن آن می گردد و احساس رضایت و زیبایی بیشتری را به دنبال دارد. عمل تنگی واژن به این روش را نیز میتوان با بیهوشی موضعی و یا عمومی انجام داد و مدت جراحی حدودا دو ساعت می باشد.  این جراحی با آنکه کم خطر می باشد اما همچنان به مراقبت های بعد از عمل و خودداری از رابطه ی جنسی تا حدود 6 هفته و رعایت بهداشت فردی نیاز دارد.

توجه داشته باشید کسانی که تصمیم به زایمان طبیعی دارند انجام عمل تنگی واژن برایشان مناسب نیست و بهتر است کمی بعد از آخرین زایمان اقدام کنند . با در نظر گرفتن میزان اهمیت ناحیه ی تناسلی لذا انتخاب  بهترین متخصص و میزان تجربه و مهارت او در عمل تنگی واژن تاثیر چشمگیری بر نتیجه ی عمل خواهد داشت و لازم است در این امر توجه و دقت کافی به خرج داده شود.

 • عمل تنگی واژن با نخ (لیفت واژن)

در واقع ریشه ی تولید نخ های لیفت به عمل زیبایی صورت و رفع غبغب بر می گردد. با گذشت زمان در کنار پیشرفت تکنولوژی با تولید نخ های بهتر و بهینه سازی تکنیک های لیفت، به مرور عمل لیفت واژن هم ممکن شد.

امروزه در این روش با کمک نخ های ویژه لیفت واژن، دهانه ی واژن را بالا کشیده و به تگ تر شدن واژن کمک می کنند. در این شیوه نیازی به بی هوشی کامل فرد نیست و با استفاده از بی حسی های موضعی، عمل تنگی واژن را در زمان بسیار کوتاه تری در مقایسه با روش های دیگر اجرا می کنند. هر چند این روش به میزان روش های جراحی موثر نیست.

 • عمل تنگی واژن با لیزر

عمل تنگی واژن با لیزر

عمل تنگی واژن توسط لیزر در افرادی که بدنبال زیبایی واژن هستند و مشکل ریلکس بودن واژن در آنان در حد خفیف است انجام می گیرد. این شیوه نیاز به بیهوشی و استراحت ندارد در سه مرحله به فواصل هر یک ماه انجام می شود و بیمار بعد از یک هفته می تواند رابطه ی جنسی داشته باشد.

 

عمل زیبایی

عمل زیبایی

عمل زیبایی نوعی از جراحی های حساس و ظریف است که با هدف بهبود زیبایی ها و یا بازسازی و برطرف نمودن نقص های ظاهری  بخش های مختلفی از صورت و بدن به کار برده می شود .زیبا و بی نقص بودن بارز ترین نمونه ی کمالی است که از طرف هر فرد و شخصیتی جذاب است و این ویژگی ها از دیر باز تا کنون برای انسانی که همواره موجودی کمال گرا و اجتماعی بوده است بسیار جذاب و پر اهمیت می باشد .امروزه پیش رفت دنیای پزشکی در زمینه عمل زیبایی خواسته های کمال گرای انسان را با روشی طبیعی و مطمئن تر برآورده می کند.

فیلم آشنایی با عمل زیبایی واژن

 


تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی زیبایی یکی از زیر شاخه های جراحی پلاستیک می باشد که هدف آن ایجاد زیبایی بیشتر و تناسب اندام در نواحی مختلف بدن می باشد. جراحی پلاستیک بیشترین کاربرد را برای بهبود وضعیت افرادی دارد که دارای مشکلات مادر زادی مانند شکاف لب، پولیپ بینی، افتادگی پلک و … می باشند و یا در اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مشکلاتی در صورت و بدن آنها ایجاد می شود. اما جراحی زیبایی بیشتر برای نواحی سالم صورت و بدن اجرا می شود و در شاخه هایی  مانند بازسازی و جوانسازی پوست صورت، تقویت سینه و حذف چربی های زائد برای ایجاد تناسب بدن بیشترین متقاضی را دارد. منظور از زیبایی بیشتر در عمل زیبایی ایجاد تقارن در صورت و بدن به روش های مختلف از جمله لیفتینگ نواحی مختلف بدن و صورت، استفاده ازروش های غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافه و ایجاد تناسب اندام می باشد.

در برخی موارد از انجام جراحی پلاستیک بیمار احساس خوشایند و رضایت کافی ندارد و در اینگونه موارد برای  دستیابی  به نتیجه بهتر می تواند برای مشورت به یک متخصص عمل زیبایی مراجعه کند تا به درستی راهنمایی شود.

عمل زیبایی در کدام قسمت های از بدن اجرا می شود؟

گستره ی اجرای عمل های زیبایی در بدن بسیار زیاد است و بنا به درخواست بیمار با صلاحدید پزشک به بهترین شیوه ی ممکن جراحی را برای بیمار انجام می دهند. اما باید در نظر داشت  با آنکه هدف عمل زیبایی، دستیابی به بالاترین شرایط از لحاظ زیبایی برای بیمار است اما شرایط بدنی بیمار مانند سن بیمار، نوع استخوان بندی و شرایط وراثتی بیمار، وضعیت پوست بیمار و حتی تعداد و انواع چروک های پوست بیمار از عوامل تاثیر گذار در موفقیت جراحی است که پزشک با در نظر گرفتن همه عوامل بهترین راه ممکن و نتیجه ی قابل دسترس را به بیمار اعلام می کند.

در نهایت با آنکه زیبایی از هر لحاظ آرزوی هر شخصی است اما شما نباید انتظار و توقع معجزه  از جراح و روند عمل زیبایی داشته باشید چرا که زیبایی دلخواه شما بایستی با بدن شما هماهنگ باشد تا در مجموع زیباتر به نظر برسید.

 

 • عمل زیبایی ناحیه صورت

صورت مهم ترین عضو در بدن ما برای برقراری ارتباط های اجتماعی است لذا کوچک ترین نقصی در آن می تواند موجب آسیب روحی فرد و افسردگی شود. خوشبختانه امروزه با روش های متفاوتی که در جراحی زیبایی صورت متخصصان کشف کرده اند می توانند به سادگی و با صرف کمی و وقت و هزینه گامی مهم برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی افراد بردارند. ازجمله روش های عمل های زیبایی  که برای صورت میتوان به کاربرد موارد زیر هستند :

 • بیوتیفکیشن

 • بلفاروپلاستی(لیفت پلک)

 • لیفت پیشانی و ابرو

 • رینوپلاستی(عمل زیبایی بینی)

 • تزریق چربی

 • زیبایی خطوط صورت

 • زیبایی لب

 • فیلرها (پرکننده‌ها و ژل‌ها)

 • بوتاکس

 • تزریق پلاکت PRP

 • رفع چین و چروک و اافتادگی صورت

 • جراحی گوش

 • عمل زیبایی ناحیه ی گردن و غبغب

 

از ویژگی های زیبایی  در یک فرد خط گردن زیبا و یکدست در زیر چانه است که مشکلات آن را بسیار آزار دهنده است و نمیتوان از آن چشم پوشی کرد. زیبایی گردن و گلو از مهم ترین فاکتر های زیبایی چهره به ویژه در خانم ها است لذا زمانی که فرد دچار مشکلاتی چون غبغب و خطوط گردنی به دلایلی مانند وراثت، تجمع بافت چربی و یا بالا رفتن سن در زیر گلو می شود کاملا روحیه ی فرد را بهم میریزد و موجب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. امروزه به کمک روش های متفاوتی در عمل زیبایی می توان چروک های زیر گلو، بافت چربی و پوست شل شده ای که در ناحیه گردن و زیر چانه بوجود آمده را برداشت و ترمیم کرد. عمل زیبایی ناحیه ی گردن وغبغب به سه روش کلی زیر قابل درمان می باشند:

 • عمل زیبایی بدون جراحی

از آن جایی که بسیاری افراد از جراحی می ترسند و این کاملا قابل توجیه است با پیش رفت علم روش های جدید عمل زیبایی بدون جراجی و عمل زیبایی کم تهاجمی کشف شده که خطر کمتری دارد و  از آن مهم تر نتیجه بخش نیز هست. از جمله شناخته شده ترین روش های عمل زیبایی بدون جراجی میتوان مزوتراپی، لیپوساکشن غبغب، هایفوتراپی، لیپوساکشن لیزی، لیپولیز تزریقی، رادیوفرکوئنسی، لیر لیپولیز و لیفت گردن با نخ و… را نام برد.

 

 • عمل زیبایی تهاجمی

در قدیم از روش های سنتی لیپوساکشن، پلاتیسماپلاستی، سرویکوپلاستی و … برای انجام عمل زیبایی استفاده می کردند که امروزبا پیشرفت علم پزشکی روش های کم تهاجمی و بدون جراحی جایگزین روش های سنتی شده است.

     

 • عمل زیبایی ناحیه ی شکم، پهلو ها و پشت

عمل زیبایی ناحیه ی بافت شکم، پهلوها و پشت امروزه مورد استقبال مردم می باشد و عامل اصلی مشکلات رسوب چربی ها در ناحیه شکم، پهلو ها و پشت می باشد که به شرایط داخلی و محیطی زیادی از جمله وراثت، نوع پوست، بارداری، نداشتن رژیِم غذایی مناسب، عدم تحرک و تنبلی، ورزش نامناسب، انجام رژیم های سر سخت کاهش وزن و … بستگی دارد. عمل زیبایی در ناحیه شکم، پهلو ها و پشت به منظور حذف چربی های زائد، رفع شلی و افتادگی پوست انجام می شود که متخصص عمل زیبایی متناسب با شرایط فیزیکی و بررسی نتایج آزمایش های فرد بیمار روش های زیر را برای انجام عمل زیبایی مناطق شکم، پهلوها و پشت پیشنهاد می دهد:

 • لیپوساکشن(لیپوپلاستی)
 • لیپولیز
 • لیپوماتیک
 • ابدومینوپلاستی
 • ابدومینو پلاستی مینور
 • لیپوابدومینوپلاستی

 

 • عمل زیبایی ناحیه ی ران ها

 

هر یک  از نژاد های مختلف انسان ها دارای تناسب اندام ویژه ی خود می باشند که شرایط های محیطی، فیزیکی و بیماری های درونی بدن نیز بسیار تاثیر گذار در فرم دهی بدن می باشند. اما در حالت کلی ناحیه داخلی و خارجی ران ها نسبت به سایر ناحیه های بدن دارای مقدار چربی بیشتری می باشند که در برخی از افراد به ویژه خانم ها به دلیل عدم فعالیت، داشتن بیماری مختلف، ژنتیک و افزایش وزن چربی ها در این ناحیه رشد بی رویه دارند و باعث برهم زدن تناسب اندام افراد می شوند. پوست ناحیه داخلی ران ها برای این افراد حالت طبیعی خود را از دست می دهند می دهند و دیگر با ورزش و رژیم غذایی قابل درمان نمی باشد و تنها راه حل مناسبی که می ماند عمل زیبایی و حذف چربی های اضافه در این مناطق بدن می باشد. روش هایی که متخصص عمل زیبایی برای ناحیه ران ها و باسن انجام می دهند:

 

 • لیپوساکشن اولتراسونیک یا مکانیکی

 • لیپولیزلیزری

 • تایوپلاستی

 • لیزر لایپواسکالپچر

 • مزوتراپی و انحلال چربی

 • ولوشیپ (VELASHAPE ) و ولواسموت و ( VELASMOOT)

 • آراسیس (ARASYS)

 • تیتان (TITAN)

 • عمل زیبایی ناحیه بازو ها

نوسانات وزنی، بالا رفتن سن و ژنتیک در بدن افراد از مواردی هستند که موجب شل شدن و افتادگی در پوست نواحی بازوها می شوند که اصلا ظاهر خوشایندی برای افراد به ویژه بانوان ندارد. اگر چه انجام ورزش های مناسب به طور منظم برای ایجاد تناسب و رشد عضله های بازو بسیار موثر می باشد اما وقتی پوست  این مناطق از بدن شرایط کشسانی خود را از دست بدهد و مبتلا به افتادگی و سستی پوست شود پیشنهاد می دهیم برای متناسب کردن ناحیه بازو با متخصص عمل زیبایی مشورت کنید. هدف متخصص عمل زیبایی ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر بدن افراد می باشد و تلاش می کنند تا حد امکان بتوانند زیبایی و تناسب اندام افراد را متناسب با سلیقه افراد افزایش دهند. راه های مختلف که متخصص عمل زیبایی در ناحیه بازو ها انجام می دهد به شرح زیر می باشد:

 

 • براکیوپلاستی

 • لیپوماتیک

 • لیزرلیپولیز با MPX

 • مزوتراپی

 • لیپوساکشن واسر (VASER)

 • لیپودیسالو عمل حل کردن چربی

 • ترماژ

 • ماساژ درمانی

 

 • عمل زیبایی در ناحیه سینه

عمل زیبایی سینه فقط مختص به خانم ها نمی باشد بلکه آقایانی که دارای بافت سینه های بزرگی هستند با کمک عمل زیبایی  میتوانند بافت های زاید بوحود آمده را برطرف کنند و به حالت نرمال و طبیعی مردانه بدن خویش باز گردند. عمل زیبایی بخش سینه برای افراد به منظور افزایش حجم سینه، کاهش سایز سینه، رفع افتادگی، متقارن کردن سینه، ترمیم و بازسازی سینه و درمان بیماری هایی مانند سینه توبروس استفاده می شود البته اجرای این عمل زیبایی روش های گوناگونی دارد که ا مشورت با پزشک بهترین راه برای عمل انتخاب می شود.

 

 • ماستوپکسی
 • ماکروماستی
 • ماموپلاستی
 • ژنیکوماستی
 • پروتز و تزریق چربی

 

عمل زیبایی توسط چه پزشکانی انجام می شود؟

رشته ی عمل زیبایی شاخه ای از جراحی پلاستیک است که  پزشک بعد از طی کردن دوره های مرتبط با جراحی پلاستیک می تواند برای دریافت تخصص زیبایی اقدام کند به این صورت که پزشکان زیبایی مانند تمامی پزشکان دیگر باید حداقل پنج سال دوره را که شامل دوره های دستیار جراح عمومی و دستیاری اضافه اتاق عمل می باشد در بیمارستان های معتبر و مراکز پزشکی که زیر نظر وزارت علوم پزشکی می باشد بگذرانند تا کاملا با آناتومی بدن انسان و جزئیات آن آشنا باشند.

برای انتخاب متخصص عمل زیبایی با تجربه و معتمد باید متناسب با هدفی که در پیش دارید فاکتور های زیادی را در نظر داشته باشید. اولین نکته که برای انتخاب متخصص عمل زیبایی داشتن مجوز رسمی اداره بهداشت و مدرک معتبر تحصیلی می باشد. علاوه بر این اولویت انتخاب با پزشکی می باشد که دارای سابقه درخشان، تجربه گسترده و تعهد کاری در زمینه عمل زیبایی است.

 

تاریخچه عمل زیبایی و جراحی پلاستیک

بر خلاف باور اکثریت عمل زیبایی اقدامی جدید در حیطه ی پزشکی نیست و سنگ بنای آن از 600 سال قبل از میلاد مسیح گذاشته شده است. اولین جراحی پلاستیک به 600 سال پیش میلاد مسیح در یونان بر میگردد در آن زمان شخصی به نام هنیه برای اولین یکی از بیمار هایش را با استفاده از گوشت گونه ی درمان کرد.

از زمان قبل از میلاد تلاش برای جراحی پلاستیک به منظور برطرف کردن نقص های مادرزادی و رخداد هایی بود که موجب آسیب می شد تا کم کم  پزشکان در زمان جنگ های جهانی اول که آسیب ها چنان شدید بود که موجب ضعف در روحیه ی افراد می شد نیاز به جراحی پلاستیک با اصول زیبا سازی را حس کردند.  سپس جراحی پلاستیک با هدف زیبا سازی طبیعی از روش پیوند بافت پوست آغاز شد و با گذر زمان پیشرفت کرد تا جایی که امروزه تقریبا عمل زیبایی یک علم مستقل و کاربردی در جهان است. کشور ما در بین 20 کشور اول دنیا از نظر کیفت عمل زیبایی و میزان تقاضا برای آن قرار دارد این درحالی است که دانش عمل زیبایی تنها نیم قرن است در کشور ما پا گرفته و اولین آموزش های آن پزشکان آن از دانشگاه تهران آغاز شد.